Automatizácia a Industry 4.0 nie je len o robotoch zo železa | RPA1

Veľká hala plná autonómne pracujúcich robotických rúk, ktoré presúvajú, zvárajú, obrábajú a inak premieňajú množstvo vstupov na výstupy. Aj tak si možno na prvý pohľad predstaviť aizáciu výroby resp. Industry 4.0. Každá priemyselná firma má však aj množstvo nevýrobných oddelení plných ľudí, ktorí pracujú na počítači s dokumentami, rôznymi systémami a aplikáciami, ktoré môžu taktiež robotizovať, a to pomocou aizačného softvéru Foxtrot RPA od RPA1.sk. Foxtrot RPA vo firme vytvorí ďalších robotov, ktorí však nebudú zo železa.

Automatizujte firemné procesy

Výrobná hala, dopravníkové pásy, vysokozdvižné vozíky a kamióny na rampách, ktoré dovážajú suroviny alebo odvážajú hotové výrobky. Pre každú výrobnú firmu je to základ, ktorý musí fungovať čo najefektívnejšie a na ktorý sa kladie v otázke Industry 4.0 čo najväčší dôraz. Ak to však myslíte s aizáciou vo Vašej firme naozaj vážne, nemali by ste z aizácie vynechať ani oddelenia nákupu, logistiky, skladu alebo financií. Na všetkých týchto oddeleniach pracujú ľudia, ktorí na počítači vykonávajú množstvo úloh, ktoré je možné taktiež aizovať. Napríklad otvorenie Excelu, kopírovanie a vkladanie údajov, používanie funkcií na výpočet ďalších stĺpcov a riadkov, ktoré sa použijú pre reporting. Vypisovanie údajov do jednotlivých políčok v cloudovej aplikácii, CRM systéme alebo v internetovom prehliadači. Tieto úlohy zaberajú množstvo času, neprinášajú firme pridanú hodnotu a zamestnancov nudia. Riešením je Robotic Process Automation.

Privítajte vo svojom tíme počítačových robotov

Základom je aizačný softvér Foxtrot RPA, ktorý robí na počítači presne to, čo akýkoľvek zamestnanec. Kliká, ťuká, vypĺňa údaje, copy/paste-uje, posiela e-maily, sťahuje dáta z webov, používa rôzne podnikové systémy ako ERP, CRM, BI, presúva a upravuje súbory alebo priečinky. Robot skrátka pracuje rovnako ako človek, a to bez prestávky, v plnom nasadení so 100% presnosťou, bez potreby čerpať dovolenku alebo paragraf.

Foxtrot v akcii - Lepšie raz vidieť ako 100x čítať. 

Príkladov z praxe je mnoho 

Väčšina firiem je pod neustálym tlakom robiť viac úloh v kratšom čase s minimom zdrojov. Roboti ich v týchto požiadavkách neraz zachraňujú.

Akonáhle zásoby klesnú pod určitú úroveň, vie v nákupnej aplikácii objednať požadované množstvá. Robot môže overovať v systémoch, či už daná zásielka dorazila a odošle o tom e-mail. Týchto počítačových robotov využijete aj pri aizácii rozsiahleho reportingu alebo pri komplexnom účtovaní transakcií. Roboti pomáhajú všade tam, kde sa nájde veľké množstvo zdĺhavých procesov, keďže ich možnosti použitia sú rôznorodé a neobmedzené.

Najintuitívnejší RPA softvér je Foxtrot

Zabudnite na UiPath alebo BluePrism. Ich grafické rozhrania a spôsoby vytvárania robotov sú tak komplikované, že práca s nimi je zbytočne náročná, zdĺhavá a rozumie jej iba vyškolený špecialista. Foxtrot RPA (angl. fox = líška) je presný opak.

Tento lišiak je jednotkou v aizačných softvéroch aj vďaka svojmu intuitívnemu užívateľskému rozhraniu, pomocou ktorého dokáže aizovať zložitý podnikový proces každý zamestnanec s akýmkoľvek zameraním a bez IT zručností.

 RPA1.sk

je špecialista na aizáciu procesov prostredníctvom robotov

Sme tu pre Vás | Kontaktujte nás!

 Automatizácii sme sa začali venovať ešte skôr, ako začala byť skratka RPA populárna  Automatizovali sme už množstvo rôznych druhov procesov v rade spoločností  Automatizácia pre nás nie je nudná práca, ale poslanie s hlbokým významom, ktoré nás baví

Richard Stoffan, consultant
+421 903 978 083 | richard@rpa1.sk