ATEsystem ako váš partner pre automatizáciu | Strojové videnie

ATEsystem | Hľadáte spôsob, ako zefektívniť a optimalizovať svoju výrobu, zvýšiť kontrolou kvalitu produktu a znížiť náklady súvisiace s produkciou?

Implementácia kamerových systémov strojového videnia môže byť riešením aj v situáciách, kedy zlyhávajú bežné konvenčné metódy.

Využitie kamerových systémov je bežným štandardom v severoamerických, ázijských a nemeckých firmách, kde nárast používania tohto riešenia medziročne stále stúpa. Obľube sa začína v stále väčšej miere tešiť aj na domácom trhu, kde v súčasnosti poskytuje konkurenčnú výhodu firmám v širokom spektre odvetví, od automobilového a ťažkého priemyslu až po farmaceutický a potravinársky priemysel.

ATE System služby

Spoločnosť ATEsystem vyvíja a dodáva systémy vizuálnej kontroly na kľúč, čo jej umožňuje úspešne realizovať tie najnáročnejšie projekty. Pred samotnou realizáciou je samozrejmosťou uskutočnenie štúdie uskutočniteľnosti, je možné dohodnúť aj zapožičanie kamier do vášho podniku. Oddelenie systémovej integrácie zabezpečuje kompletný servis - vytvorenie vašej vlastnej jedinečnej aplikácie a jej následné monitorovanie a spravovanie.

Aké kontrolné úlohy naše priemyslné systémy strojového videnia okrem iného zvládajú?

  • Vizuálna kontrola povrchu materiálu, kontrola tvaru a zakrivenia
  • Kontrola kompletnosti výrobkov pri výrobe, správnej pozície prítomnosti dielov a celkovej bezchybnosti montáže
  • Veľmi presné meranie rozmerov (výška, šírka, hĺbka, priemer, vnútorné rozmery a pod.) - 2D snímaním alebo 3D laserovou trianguláciou
  • Kontrola nanesenia teplovodivej pasty, lepidla a obdobných materiálov
  • Vizuálna kontrola farby, detekcia priehľadných vrstiev laku na priehľadnom materiále (napr. automobilové svetlomety)
  • Vizuálna kontrola popisu, optické rozpoznávanie znakov (OCR), čítanie čiarového / QR kódu a ich sledovanie vo výrobnom procese

Ak máte vlastné oddelenie, ktoré programuje kamerové systémy, potešia vás služby obchodného oddelenia. Experti spoločnosti ATEsystem vám na konkrétnu aplikáciu navrhnú tú najvhodnejšiu kamerovú zostavu zloženú z komponentov popredných svetových výrobcov a všetko s vami otestujú aj skonzultujú.

Všetci zákazníci majú možnosť zúčastniť sa pravidelných školení, tak aby boli schopní so systémami samostatne pracovať a plne využívať ich obrovský potenciál, vyhodnocovať prijaté dáta a následne vedieť vykonávať zmeny vo výrobe.

ATE System logo

Jednou z hlavných výhod je zníženie nákladov, efektívnejšie využitie techniky a možnosť zamestnancov sústrediť sa na prácu s pridanou ľudskou hodnotou. Kľúčová je tiež spoľahlivosť, kamery a počítače sa na rozdiel od ľudských očí nikdy neunavia, odpadá tak do značnej miery ľudský faktor. To so sebou nesie aj zjednodušenie a zrýchlenie procesov, kedy namiesto zdĺhavej vizuálnej kontroly nastupujú rýchle počítače. Jednou z predností je aj presnosť, finálne výrobky sú vďaka počítačovému videniu bez jediného kazu. Zníženie nákladov spojené s kamerovými systémami sa neobmedzuje iba na výrazne väčšiu úspešnosť pri eliminácii chýb, ale aj na to naviazanú efektivitu práce strojov a nižšej spotreby energií.

Na trhu spoločnosť ATEsystem pôsobí už takmer desaťročie, počas ktorého mala možnosť spolupracovať s lídrami vo svojich odboroch. Aj u takto veľkých spoločností došlo k výraznému zvýšeniu efektivity a úrovne optimalizácie. Viac informácií, vrátane prípadových štúdií a aktualít, môže nájsť na našich webových stránkach WWW.ATESYSTEM.CZ, prípadne na našom e-shope ESHOP.ATESYSTEM.CZ.

ATESystem eshop

Autor: ATESystem