Milión nasadených robotov FANUC

Spoločnosť FANUC Corporation nedávno oslávila významný míľnik výrobou svojho miliónteho priemyselného robota. Spoločnosť, ktorá dodáva zákazníkom po celom svete svoje CNC systémy, roboty a obrábacie stroje, je priekopníkom v aizácii, nasadila svojho prvého robota na vlastnú výrobnú linku už v roku 1974. Dnes tisíce robotov stavajú nové roboty v továrňach spoločnosti v Japonsku.

„Dopyt po našich robotoch je v súčasnosti na historickom maxime,“ hovorí Marco Ghirardello, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti FANUC Europe.

Zatiaľ čo priemyselné roboty sa tradične používali najmä v automobilovom a elektronickom priemysle, v súčasnosti sa stali rozšírenými v mnohých iných odvetviach a podnikoch, vrátane potravinárstva a farmácie. Rastúci nedostatok pracovnej sily a zlepšujúca sa jednoduchosť používania sú niektoré z dôvodov rozšírenia robotiky do nových segmentov.

FANUC ponúka viac ako 200 modelov robotov, ktoré vykonávajú rôzne úlohy vo výrobe, ako je zváranie, lakovanie, montáž a balenie. Kolaboratívne roboty (Coboty) si získavajú na popularite, pretože môžu pracovať po boku zamestnancov bez nutnosti dodatočných bezpečnostných prvkoch. V priemysle však stále dominujú tradičné výrobné roboty a ich využitie, napríklad v automobilovom priemysle, tiež v sučasnosti urýchľuje posun k elektromobilite.

„Aplikácie pre roboty sa rozširujú a očakáva sa, že dopyt bude v budúcnosti naďalej výrazne rásť. Aby sme podporili aizačné potreby našich zákazníkov, FANUC sa bude snažiť o ďalšie zlepšovanie kvality, výkonu a dodávateľských schopností,“ hovorí prezident a generálny riaditeľ FANUC Europe Ghirardello.

FANUC Slovakia s.r.o.

Pri Jelšine 3636/ 1, 949 01 Nitra

Prečítaj si taktiež: Programovanie robotov FANUC je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým

Školenie Fanuc / programovanie robotov