ABB oznámila zlúčenie so spoločnosťou B & R

ABB oznámila akvizíciu spoločnosti B & R. Podľa vyjadrení ABB bude zlúčenie znamenať rozšírenie portfólia, ktoré do dnešnej doby v ponuke ABB chýbalo.
abb a bar

Spoločnosť B & R sa špecializuje predovšetkým PLC automatom, IPC, HMI, pohonom a iným produktom z oblasti priemyselnej automatizácie. B & R, ktorá bola založená v roku 1979 Erwinom Berneckerom a Josefom Rainerom sídli v Eggelsberg v Rakúsku. Zamestnáva viac ako 3000 ľudí, vrátane asi 1000 inžinierov v oblasti výskumu a vývoja aplikácií. Ich pôsobenie je vo viac ako 70-tích krajinách, ktoré dosahujú tržby vo výške viac ako $ 600 miliónov (2015/16).

Ulrich Spiesshofer, ABB CEO
Ulrich Spiesshofer, ABB CEO

B & R je drahokamom vo svete priemyselnej automatizácie. Podľa Ulricha Spiesshofera, generálneho riaditeľa ABB, uvedená akvizícia predstavuje skutočný miľník pre ABB. Zlúčením spoločnosti ABB a B & R dokážeme pokryť celu oblasť priemyselnej automatizácie od priemyselných robotov až po softvérové riešenia.

Spoluzakladateľ B & R Josef Rainer uviedol, že zlúčenie ponúka úžasné príležitosti pre spoločnosť B & R, naším zákazníkom a zamestnancom. Sme plne presvedčený, že celosvetová pôsobnosť ABB ponúka najlepšiu platformu pre ďalšiu kapitolu našej spoločnosti.

Kúpna cena nebola zverejnená.

Zdroj:

  • www.controldesign.com
  • http://tradearabia.com
  • http://corpexpansion.com